П`ятниця, 19.04.2024, 05:27

Чорнобаївщина туристична

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музеї Чорнобаївщини

Красенівський музей історії села ім.І.Піддубного

Музей – ровесник Незалежної України – відкритий 24 серпня 1991 року.

Перший зал музею розповідає  про життя, побут, звичаї жителів, історію рідного села з часу його заснування (першої половини XVIII ст.) і до першої чверті XX століття. Відвідувач музею, переступивши поріг вітальні, зачаровано спостерігає краєвид ще тодішнього, більше як 200-річної давності, села.  Зліва - привітна господиня, Берегиня роду. А скільки в неї турбот! Піч топити, їсти варити, шити, ткати, прясти, прати, прасувати, вишивати ще й діточок доглядати (всі речі експонуються у "селянській хаті").

   

Народний історико-краєзнавчий музей село Богодухівка

Історико-краєзнавчий музей с.Богодухівки заснований і працює з 1992 року. Створений за ініціативи учителя місцевої школи Боровика В.А. Музей знаходиться в окремому приміщенні і має дві зали. В першій залі представлена діарама, що розповідає про життя первісних людей.

Широко розкривається побут, життя, звичаї жителів села, а також історичне минуле з часу його заснування (1765 -1767) рр..

   

Народний музей історії села Крутьки

В нашій місцевості жили  люди  надзвичайно  давно.Про  це  свідчать  речі  і  знаряддя  праці    з  кістки  і  каменю: ручні  рубила, скребачки, виготовлені  з  каменю,  кам’яні сокири, зернотертки, проколки  з кістки, залишки  кісток  мамонта, ножі, зуби тварин. Це понад 12 тисяч років тому. З винайденням  лука і  стріли ( з каменю, міді,бронзи  та  заліза)  полювання  людей  було  більш вдалим  і  лук  став  надійною зброєю аж до середньовіччя.
   

Історико-краєзнавчий музей село Жовнино

Історико-краєзнавчий музей в селі Жовнино створений при школі та існує з 1965 року. Над його створенням плідно працювала учитель географії Пелипенко Галина Марківна (покійна), учні школи та жителі села. Музей розміщено в двох кімнатах. 
   

Музей «Козацькі землі України»

Музей «Козацькі землі України» — перший в Україні приватний історико-етнографічний музей-скансен, заснований і створений Володимиром Володимировичем Недяком у с. Вереміївка Чорнобаївського району Черкаської області, зараз на березі Дніпра, Кременчуцьке водосховище. Скансен являє собою модель козацького хутора середини XVII-XVIII ст. Музей-скансен носить назву «Хутір Тараса Бульби».
   

Васютинський історико-краєзнавчий музей

Васютинський історико-краєзнавчий музей був заснований 11 березня 1977 року як кімната трудової і бойової слави директором школи і учителем історії Салівоном Дмитром Миколайовичем. 17 липня 2007 року рішенням обласної колегії музею присвоєно звання народного.
Біля с.Васютинці виявлені пам’ятки епохи бронзи (ІІ-І тис. до н. е.) до скіфського періоду, Васютинське городище скіфської доби VII-VI ст. до н.е.
   

Літературно-меморіальний музей М.П.Старицького

Літературно-меморіальний музей М.П.Старицького

11 березня 1983 року було відкрито літературно-меморіальний музей М.П.Старицького в окремому приміщенні площею 109,4 кв.м. На сьогоднішній день в ньому налічується 1353 експонати, з них 1176 експонатів основного фонду. В 2005 році музей було передано у власність Кліщинської сільської ради.